Tomografia komputerowa zatok - cena w Warszawie

Tomografia komputerowa zatok

Tomografia komputerowa (TK, ang. computed tomography – CT) to badanie obrazowe, które uważa się za złoty standard w diagnostyce chorób zatok przynosowych. Dzięki jej przeprowadzeniu lekarz ocenia struktury anatomiczne oraz określa umiejscowienie problemu i rozległość zmian. W centrum MML wykonujemy nowoczesną tomografię komputerową 3D. Badanie jest bezbolesne, krótkie i wygodne. Sprawdź szczegóły.

Tomografia komputerowa zatok – co to

Tomografia komputerowa jest techniką wykorzystującą promieniowanie jonizujące. Obecnie to najdokładniejsze badanie stosowane w obrazowaniu chorób zatok o różnym pochodzeniu. Dzięki tomografii lekarz może sprawdzić, co dzieje się we wnętrzu zatok, które są niedostępne innym badaniem.

Rola tomografii komputerowej zatok

CT zatok przynosowych pozwala na uzyskanie wielu dokładnych informacji, dzięki którym możliwe są:

  • rozpoznanie choroby,
  • zaplanowanie zabiegu,
  • weryfikacja niejasnych lub nieprawidłowych wyników innych badań,
  • ocena postępów leczenia.

Tomografia komputerowa zatok ma znacznie wyższą wartość diagnostyczną niż klasyczne zdjęcia rentgenowskie tego obszaru, dlatego obecnie je wypiera.

Jak przebiega tomografia komputerowa zatok

W centrum MML przeprowadzamy tomografię trójwymiarową (tzw. stożkową) przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania.

W naszej placówce tomografia komputerowa zatok odbywa się w pozycji siedzącej, a informacje zbiera satelita krążący wokół głowy. Nie jest konieczne umieszczenie badanego obszaru w tubie zestawu diagnostycznego.

Tomografia 3D zatok w MML trwa tylko 10 sekund. Badanie wiąże się z bardzo małą dawką napromieniowania (porównywalną do tej wynikającej z wykonania zdjęcia rentgenowskiego jednego zęba).

Wyniki tomografii są dostępne po 5 minutach. Zaraz potem specjalista może zaordynować odpowiednie leczenie.

Cennik TK zatok w Centrum Medycznym MML

Cena tomografii komputerowej zatok w naszej klinice wynosi 320 zł. Opis badania jest płatny dodatkowo i kosztuje 150 zł

Chcesz zbadać zatoki przynosowe w komfortowy sposób? Zapraszamy do MML w Warszawie!