Endoskopowa operacja zatok - płukanie, czyszczenie, leczenie zatok

Krzywa przegroda nosowa – ryzyko chorych zatok

Krzywa przegroda nosowa – ryzyko chorych zatok

Przegroda nosa jest strukturą anatomiczną dzielącą przedsionek i jamę nosa na przewód nosowy prawy i lewy, do których uchodzą zatoki przynosowe. Dlatego też, anatomiczne zaburzenie w postaci krzywej przegrody nosa utrudnia prawidłowe funkcjonowanie zatok. Drożność przewodów nosowych zapewnia ponadto prawidłowy przepływ powietrza przez górne drogi oddechowe. Jego turbulentny przepływ w krętych przewodach nosowych może być zatem przyczyną chrapania, a w konsekwencji nawet niedotlenieniem w czasie snu.

Z uwagi na fakt, że prosta przegroda nosa jest zjawiskiem prawie niespotykanym, problemy te mogą dotyczyć większości z nas!

DIAGNOSTYKA
Najlepszym badaniem diagnostycznym służącym ocenie przegrody nosa jest TK – TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA.
Jest to badanie obrazowe doskonale ukazujące struktury twarzoczaszki. Badanie TK z użyciem nowoczesnego trójwymiarowego tomografu komputerowego i-CAT można wykonać w Centrum Medycznym MML. Badanie trwa kilka sekund i pozwala na natychmiastowe postawienie diagnozy.

LECZENIE
Nowoczesną, małoinwazyjną metodą leczenia krzywej przegrody nosa jest METODA ENDOSKOPOWA

→ Metoda ta wykonywana jest w Centrum Medycznym MML

Zabieg ten jest krótki, trwa od 30 do 60 minut. Pacjent tego samego dnia może opuścić klinikę, a już po 3 dobach od zabiegu wraca zazwyczaj do codziennych zajęć.

→ Ważnym elementem tej metody jest stosowanie spongostanu, opatrunku żelowego, który w sposób naturalny rozpuszcza się wewnątrz nosa.

resizedimage450600-przegroda-fot

Obraz krzywej przegrody nosowej z listwą kostną w tomografii komputerowej.

Masz problem z nosem, z zatokami? Zapraszamy do Centrum Leczenia Zatok.