Zabiegi endoskopowe

Operacja bez skalpela

W wielu placówkach służby zdrowia czyszczenie zatok z chorych tkanek nadal oznacza klasyczna operację chirurgiczną. Czyli znieczulenie pacjenta, cięcia skalpelem, łyżeczkowanie zatok, potem szycie, opatrunki i dość długa rekonwalescencja.

Płukanie zatok – hydrodebrider

Centrum Leczenia Zatok jako jedna z pierwszych Klinik w Europie i jedna z dwóch w Polsce od 2010 roku oferuje zabiegi płukania zatok najnowszym systemem Hydrodebrider. To nowoczesne narzędzie pozwala na endoskopowe płukanie zatok o stopniu precyzyjności wcześniej nie osiągalnym.
więcej…

Współczesna technika chirurgiczna

Obecnie coraz częściej operacje zatok wykonuje się endoskopowo. W klinice MML, która przeprowadziła ich najwięcej w Polsce, endoskopia jest jedyną metodą chirurgiczną. Przyjazną dla pacjenta i niemal bezinwazyjna, bo zminiaturyzowane narzędzia wprowadza się przez naturalne otwory ciała, czyli nozdrza.

Endoskopowa operacja zatok

Pełna i oficjalna nazwa tej metody brzmi FEOZ czyli funkcjonalna endoskopowa operacja zatok, w skrócie który często pada w rozmowach specjalistów – FESS czyli Functional Endoscopic Sinus Surgery).
więcej…

Znieczulanie

Przed zabiegiem chory otrzymuje środek , który sprawia, ze nie odczuwa bólu, zachowuje dobre samopoczucie. U szczególnie wrażliwych stosuje się nawet miejscowe znieczulenie nozdrzy przed włożeniem do nich jakiegokolwiek narzędzia. Rodzaj znieczulenia wybiera lekarz w zależności od rodzaju zabiegu i preferencji pacjenta.

Balonoplastyka XprESS LOProfile

Nową metodę XprESS LOProfile po raz pierwszy w Europie zastosowano w Wielkiej Brytanii. Polska, dzięki CM MML, wprowadza ją jako drugi kraj. W Stanach Zjednoczonych wykonano już ponad 100 tys. zabiegów z użyciem tej techniki. XprESS LOProfile jest ulepszoną i unowocześnioną metodą balonikowania. Daje jeszcze bardziej trwałe efekty terapeutyczne, zapewniając pacjentowi możliwość szybkiego powrotu do codziennych obowiązków.

więcej…

Balonoplastyka

Balloon Catheterisation of Sinuses lub Balloon Sinuplasty czyli cewnikowanie endoskopowe zatok (CEZ) potocznie nazywane jest balonikowaniem, balonizacją, balonowaniem lub balonoplastyką.
więcej…

Usuwanie trzeciego migdała

Do niedawna zabieg ten oznaczał klasyczna operacje i budził obawy nie tylko małych pacjentów, lecz również ich rodziców.
więcej…

Krzywa przegroda nosowa – ryzyko chorych zatok

Krzywa przegroda nosowa utrudnia drożność zatok a więc ich poprawne funkcjonowanie. Zabiegi typu FESS bądź MIST, czy balonikowanie zatok są bezsilne wobec anomalii naszego nosa.
więcej…

MIST – Zdrowe zatoki przy minimalnej ingerencji

MIST – Minimally Invasive Sinus Technique (Minimalnie Inwazyjna Technika Leczenia Zatok) to druga generacja zabiegów typu FESS, kładąca nacisk na mało inwazyjność w dziedzinie błony śluzowej nosa i zatok.
więcej…

Punktacja zatok

Punkcja to najprostsza metoda leczenia, którą można zastosować w zapaleniu zatok. Procedurę wykonuje się także w celach diagnostycznych. Punkcja najczęściej dotyczy zatok szczękowych.
więcej…